Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Cygara Samana Gran Corona Maduro
Cygara Samana Gran Corona Maduro
24,00 zł 19,00 zł
szt.
Fajka Lorenzo Spitfire Manola 001
Fajka Lorenzo Spitfire Manola 001
99,00 zł 85,00 zł
szt.
Stojak drewniany na trzy fajki SP163
Stojak drewniany na trzy fajki SP163
55,00 zł 29,00 zł
szt.
Fajka Chacom Champs Elysees no 425
Fajka Chacom Champs Elysees no 425
325,00 zł 215,00 zł
Cygaro Placeres Reserva Club
Cygaro Placeres Reserva Club
19,90 zł 17,00 zł
szt.
Fajka Mr.Bróg nr 65 wrzosiec bez filtra - skraplacz
Fajka Mr.Bróg nr 65 wrzosiec bez filtra - skraplacz
99,00 zł 85,00 zł
szt.
Fajka Lorenzo Spitfire Titano 9mm filtr
Fajka Lorenzo Spitfire Titano 9mm filtr
299,00 zł 250,00 zł
szt.
Cygaro Monte Negro Robusto
Cygaro Monte Negro Robusto
17,00 zł 11,50 zł
szt.
Tabaka 41 Yellow Lilly Perfumed 20g
Tabaka 41 Yellow Lilly Perfumed 20g
9,90 zł 5,50 zł
szt.
Cygara La Maguana Robusto Maduro
Cygara La Maguana Robusto Maduro
16,00 zł 14,00 zł
szt.
Podstawka na fajkę
Podstawka na fajkę
17,99 zł 12,00 zł
szt.
Produkt dnia
Tabaka Magnet Menthol Strong 20g
Tabaka Magnet Menthol Strong 20g
12,50 zł
szt.
Fajka Adsorba Orange 218e
Fajka Adsorba Orange 218e
109,00 zł
szt.
Producenci
O cygarach i nie tylko
TEQUILA i… cygaro

Pierwsze wzmianki o tequili sięgają XVI wieku i dotyczą kraju Azteków. Wiadomo też, że od około 1600 roku rozpoczęto w tej części świata jej masową produkcję.

O przyjemności palenia cygar

O przyjemności palenia cygar

 

Jakie warunki powinny być spełnione, aby palenie cygar sprawiało nam możliwie największą przyjemność? Cóż, na ten temat można by napisać mnóstwo artykułów czy grubą książkę, a i tak nie wyczerpalibyśmy tematu. Niezależnie od różnych punktów widzenia większość doświadczonych palaczy stwierdzi, że najważniejsze jest cygaro – a więc jego wygląd, zapach, smak, ulubiona marka, seria, etc. – lecz to zaledwie część prawdy. Warto przy tym pamiętać, że cena cygara nie gwarantuje nam satysfakcji z jego zapalenia, liczy się bowiem przyjemność jaką cygaro może nam dać, a to niekoniecznie związane jest z jego ceną, choć niewątpliwie silny związek istnieje.

Kolejnym ważnym elementem jest miejsce, w którym palimy, szczególnie panująca w nim atmosfera. Często o jakimś miejscu mówi się, że ma “dobry klimat”, co, oczywiście, przekłada się na dobre samopoczucie bywalców, albowiem w miłej, przyjaznej atmosferze wszystko idzie lepiej – smakują potrawy, napoje, cygara, miło rozmawia się z przyjaciółmi i nowo poznanymi ludźmi. Tak więc jedni palacze będą preferować palenie cygar wśród innych palaczy właśnie w takich miejscach (bo w większym gronie odpoczywają i czują się świetnie), inni zaś wybiorą bardziej spokojną, kameralną atmosferę (może to być pole golfowe, patio, jacht, etc.), a nawet błogą samotność, gdzie przy dymku z cygara potrafią się zrelaksować, zapomnieć o własnych problemach, o pracy lub uciec od bombardujących nas codziennie medialnych przekazów.

Kiedy więc wszystkie najważniejsze warunki konieczne do osiągnięcia przyjemności z palenia cygar są spełnione, wydaje nam się, że lepszych już być nie może. Czy aby na pewno?

Niezależnie od tego, gdzie najlepiej smakują nam cygara, istnieje kilka elementów, które warto wziąć pod uwagę, by zmaksymalizować nasze pozytywne doświadczenia. Przede wszystkim musimy wybrać odpowiednie cygaro – takie, które dobrze znamy i bez którego przyjemność jest wątpliwa nawet wtedy, gdy istnieją idealne warunki do prawdziwej cygarowej uczty. To może być nasza ulubiona marka czy całkiem nowe cygaro, które pragniemy po raz pierwszy w życiu skosztować. Ponadto, jeśli cygaro jest naprawdę wybitne, potrafi zrobić różnicę między dobrym a niezwykłym przeżyciem. I znowu wypada powtórzyć – cena cygara nie gwarantuje nam satysfakcji z jego zapalenia.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest kwestia łączenia cygar z drinkami, napojami. Tutaj lista preferencji jest długa i zróżnicowana. Odpowiednim napojem może być cokolwiek – od zwykłej wody po scotcha z wodą, piwo, koniak, kawa czy herbata. Właściwy napój powinien być bezwzględnie uwzględniony na liście kluczowych elementów decydujących o przyjemności z zapalenia cygara.

Przyjaciele, znajomi – słowem towarzystwo – także odgrywają istotną rolę w omawianej kwestii. Wielu ludzi uwielbia palić w samotności, inni jednak wolą towarzystwo jednej lub kilku osób, w zależności od tego w jakich warunkach najlepiej im się rozmawia. Dla tych drugich rozmowa stanowi warunek konieczny do osiągnięcia pełnej satysfakcji z zapalenia cygara, tak jak dla pierwszych – kontemplacja w samotności.

Kolejny ważny czynnik to pora dnia/tygodnia. Wybór odpowiedniego czasu na zapalenie cygara jest kluczowym zagadnieniem, chociaż reguł nie ma. Jedni z nas wybierają godziny poranne podczas wyprowadzania psa na spacer, popołudniowe lub wieczorne po ciężkim dniu pracy lub po kolacji. Ci, którzy nie palą codziennie najchętniej sięgają po cygaro dopiero podczas weekendu, na cotygodniowej partyjce golfa, brydża/pokera lub podczas wędkowania.

Większość palaczy przyzna, że zapalenie dobrego cygara wiąże się  z potrzebą odprężenia, odpoczynku. W tym miejscu wracamy do kwestii, gdzie palić: za kierownicą swojego samochodu, na basenie, tarasie restauracji czy we własnym domu? Nie ma reguł, a życie potrafi nas mile zaskakiwać.

Na koniec jeden przykład wzięty z życia, który pokazuje, że satysfakcja z palenia jest wypadkową wielu czynników i nie da się wszystkiego zaplanować. Wyobraźmy sobie tego samego palacza w dwóch różnych sytuacjach. Pierwsza ma miejsce w jego ulubionym miejscu do palenia – jego własnym domu podczas wieczornego oglądania filmu z blu-raya. Palacz, pełen nadziei na wspaniałą ucztę, wyjmuje z humidora Cohibę. Przygotowana wcześniej szklaneczka whisky i krążek z ulubionym reżyserem dodatkowo zaostrzają jego apetyt. Jednakże wkrótce okazuje się, że kubańskie robusto gaśnie po pół godzinie seansu. Sytuacja powtarza się kilkanaście razy, w efekcie czego whisky przestaje mu smakować, a film zaczyna go drażnić. Całą jego uwagę pochłania teraz gasnąca co jakiś czas Cohiba. No comments. Druga sytuacja ma miejsce w jednej z warszawskich kawiarni podczas spotkania ze znajomą. Jest kwietniowe popołudnie, niezbyt ciepłe, dodatkowo wiatr – ten wróg każdego miłośnika cygar – od czasu do czasu wichrzy fryzury siedzących pod parasolami gości. Jako że spotkanie zamienia się w miłą pogawędkę bohater opowieści decyduje się na zapalenie Rolando Reyes Premier z Hondurasu. Nie używa już więcej zapalniczki, cygaro smakuje bajecznie, a rozstaniu towarzyszy nostalgiczna refleksja, że ciężko będzie powtórzyć takie popołudnie.

 

UWAGA Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej wyrobów tytoniowych (Patrz zakładka  "Zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych...'')

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl