Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Nawilżacz Humi-Care Black Ice 4 oz.
Nawilżacz Humi-Care Black Ice 4 oz.
51,00 zł 41,00 zł
szt.
Cygara Samana Gran Corona Maduro
Cygara Samana Gran Corona Maduro
24,00 zł 19,00 zł
szt.
Nawilżacz Humi-Care Black Ice 8 oz.
Nawilżacz Humi-Care Black Ice 8 oz.
61,00 zł 51,00 zł
szt.
Crystal Gel Cigar Caddy 4 oz.
Crystal Gel Cigar Caddy 4 oz.
45,00 zł 35,00 zł
szt.
Produkt dnia
Producenci
O cygarach i nie tylko
TEQUILA i… cygaro

Pierwsze wzmianki o tequili sięgają XVI wieku i dotyczą kraju Azteków. Wiadomo też, że od około 1600 roku rozpoczęto w tej części świata jej masową produkcję.

Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

My Uzi Weighs A Ton


Ludzie z Drew Estate wiedzą jak zawrócić konsumentom w głowie. Ich ostatni produkt nosi dość niezwykłą, wręcz “zabójczą” nazwę. Jeśli ktoś pamięta czasy Chucka D, Flavor Flav oraz zna dorobek Public Enemy, a konkretnie ich debiutancki krążek z końca lat 80. – na którym znalazła się piosenka w stylu rap "Miuzi Weighs a Ton" – z łatwością domyśli się wszystkiego. Podobnie do swoich hip-hopowych poprzedników zespół Drew Estate osiągnął ten sam efekt w światku miłośników cygar, chociaż ich nowoczesne, śmiałe podejście prawdopodobnie nie wszystkim przypadnie do gustu. W każdym razie nowe cygaro jest rezultatem współpracy Subculture Studios (Drew Estate Tobacco Company) i Joya de Nicaragua. Jego historia zaczyna się od pierwszego posiedzenia w siedzibie fabryki Joya de Nicaragua pod koniec 2010 r. dotyczącego mieszanek tytoniowych, a zorganizowanego w ramach wycieczki objazdowej grupy udziałowej B.O.L.T.. Podczas gdy B.O.L.T. tworzyło swoje mieszanki, Jonathan Drew z zespołem Joya de Nicaragua pracował nad własnymi z wykorzystaniem tytoni Drew Estate (San Andreas Negro Wrapper, Ecuadorian Connecticut Shade Binder i Brazilian Mata Fina Filler) oraz nikaraguańskich wypełniaczy dostarczonych przez JDN. Mieszanka okazała się bogata smakowo, ziemista, z wyraźnymi słodkimi akcentami. Jonathan Drew odkrył, iż skład mieszanki najpełniej ujawnia swoje walory smakowe w formacie parejo (kształt cylindryczny) i rozmiarze 6x60. Wtedy zaczęto nazywać takie cygaro – z uwagi na jego duży rozmiar – "Uzi", co było powodem żartów całego zespołu pracującego nad nowym produktem. I kiedy pewnego razu Jonathan Drew próbował podnieść ładunek złożony z pięćdziesięciu tytoniowych cylindrów, wykrzyknął: "Jezu, mój Uzi waży z tonę!" Tak oficjalnie powstała omawiana marka. Początkowo produkcja obejmowała rozmiary 5x60, 6x60 i 7x60.

Cygara tej marki powstają wyłącznie w małych partiach. Oferują fanom Drew Estate bardziej ekskluzywne mieszanki niż w standardowych liniach, takich jak ACID czy Natural cigars, chociaż w rzeczywistości cygara wyżej wymienionych linii można znaleźć pod szyldem Subculture. Wytwarza się je z najlepszych nikaraguańskich tytoni, a zwijają je najlepsi torcedors. Ponadto tytoń w każdym cygarze linii Subculture dojrzewa o rok dłużej niż w innych mieszankach Drew Estate. Meksykańska okrywa maduro to liść bardzo aromatyczny o ziemistym posmaku z nutą gorzkiej czekolady. Liść o brązowej, oleistej barwie posiada niewielką ilość żył, pod nim znajdziemy specjalny owijacz Connecticut i wypełniacz złożony z wysoko gatunkowych tytoni nikaraguańskich i brazylijskich. Słowem – to złożone smakowo cygaro o pikantnym finiszu. Paląc je należy spodziewać się gęstego, wręcz zawiesistego dymu i przygotować na pewien wysiłek, jeśli chcemy wypalić je do końca. W dotyku jest trochę szorstkie i wydaje się, że naprawdę waży tonę. 

Palenie pierwszej tercji cygara (średnia moc) przypomina syrop klonowy z łagodną ziemistą nutką. Można też odnaleźć akcenty owocowe (morele i wiśnia) na kanwie cynamonu. Druga tercja ma wyraźny smak przypraw z czekoladową nutą. Cygaro zaczyna nabierać mocy, chociaż smakowo nie jest zbyt złożone. Ostatnia tercja serwuje nuty skórzane i czekoladowe z oczekiwaną pikanterią. Powracają też słodkie akcenty z pierwszej tercji.

Cygaro wytwarza przyzwoitą ilość dymu. Pali się wolno, a uczta trwa do trzech godzin. Jasny popiół trzyma się cygara na długości 1-1,5 cala. Po jego wypaleniu pierwszą myślą jaka może przyjść do głowy, to zasłużona drzemka

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl