Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Obcinacz do cygar Angelo 500370
Obcinacz do cygar Angelo 500370
63,00 zł 57,00 zł
szt.
Obcinacz do cygar Angelo 500380
Obcinacz do cygar Angelo 500380
62,00 zł 57,00 zł
szt.
Cygara Palmar Arriba Dark Cameroon Line Panzu
Cygara Palmar Arriba Dark Cameroon Line Panzu
18,50 zł 16,00 zł
szt.
Obcinacz do cygar Angelo 50004
Obcinacz do cygar Angelo 50004
60,00 zł 55,00 zł
szt.
Obcinacz do cygar Angelo 500120
Obcinacz do cygar Angelo 500120
65,99 zł 60,00 zł
szt.
Tabakierka Bernard Schnupftabak Panorama Chiemsee
Tabakierka Bernard Schnupftabak Panorama Chiemsee
74,50 zł 52,00 zł
szt.
Obcinacz do cygar Angelo 50001
Obcinacz do cygar Angelo 50001
60,00 zł 55,00 zł
szt.
Obcinacz do cygar Angelo  500360
Obcinacz do cygar Angelo 500360
63,00 zł 57,00 zł
szt.
Cygara Samana Gran Corona Maduro
Cygara Samana Gran Corona Maduro
24,00 zł 22,00 zł
szt.
Humidor Gangway Hum-HS-GW Glasstop
Humidor Gangway Hum-HS-GW Glasstop
550,00 zł 510,00 zł
szt.
Obcinacz do cygar Angelo 500420
Obcinacz do cygar Angelo 500420
88,00 zł 80,00 zł
szt.
Produkt dnia
Producenci
O cygarach i nie tylko
TEQUILA i… cygaro

Pierwsze wzmianki o tequili sięgają XVI wieku i dotyczą kraju Azteków. Wiadomo też, że od około 1600 roku rozpoczęto w tej części świata jej masową produkcję.

Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

My Uzi Weighs A Ton


Ludzie z Drew Estate wiedzą jak zawrócić konsumentom w głowie. Ich ostatni produkt nosi dość niezwykłą, wręcz “zabójczą” nazwę. Jeśli ktoś pamięta czasy Chucka D, Flavor Flav oraz zna dorobek Public Enemy, a konkretnie ich debiutancki krążek z końca lat 80. – na którym znalazła się piosenka w stylu rap "Miuzi Weighs a Ton" – z łatwością domyśli się wszystkiego. Podobnie do swoich hip-hopowych poprzedników zespół Drew Estate osiągnął ten sam efekt w światku miłośników cygar, chociaż ich nowoczesne, śmiałe podejście prawdopodobnie nie wszystkim przypadnie do gustu. W każdym razie nowe cygaro jest rezultatem współpracy Subculture Studios (Drew Estate Tobacco Company) i Joya de Nicaragua. Jego historia zaczyna się od pierwszego posiedzenia w siedzibie fabryki Joya de Nicaragua pod koniec 2010 r. dotyczącego mieszanek tytoniowych, a zorganizowanego w ramach wycieczki objazdowej grupy udziałowej B.O.L.T.. Podczas gdy B.O.L.T. tworzyło swoje mieszanki, Jonathan Drew z zespołem Joya de Nicaragua pracował nad własnymi z wykorzystaniem tytoni Drew Estate (San Andreas Negro Wrapper, Ecuadorian Connecticut Shade Binder i Brazilian Mata Fina Filler) oraz nikaraguańskich wypełniaczy dostarczonych przez JDN. Mieszanka okazała się bogata smakowo, ziemista, z wyraźnymi słodkimi akcentami. Jonathan Drew odkrył, iż skład mieszanki najpełniej ujawnia swoje walory smakowe w formacie parejo (kształt cylindryczny) i rozmiarze 6x60. Wtedy zaczęto nazywać takie cygaro – z uwagi na jego duży rozmiar – "Uzi", co było powodem żartów całego zespołu pracującego nad nowym produktem. I kiedy pewnego razu Jonathan Drew próbował podnieść ładunek złożony z pięćdziesięciu tytoniowych cylindrów, wykrzyknął: "Jezu, mój Uzi waży z tonę!" Tak oficjalnie powstała omawiana marka. Początkowo produkcja obejmowała rozmiary 5x60, 6x60 i 7x60.

Cygara tej marki powstają wyłącznie w małych partiach. Oferują fanom Drew Estate bardziej ekskluzywne mieszanki niż w standardowych liniach, takich jak ACID czy Natural cigars, chociaż w rzeczywistości cygara wyżej wymienionych linii można znaleźć pod szyldem Subculture. Wytwarza się je z najlepszych nikaraguańskich tytoni, a zwijają je najlepsi torcedors. Ponadto tytoń w każdym cygarze linii Subculture dojrzewa o rok dłużej niż w innych mieszankach Drew Estate. Meksykańska okrywa maduro to liść bardzo aromatyczny o ziemistym posmaku z nutą gorzkiej czekolady. Liść o brązowej, oleistej barwie posiada niewielką ilość żył, pod nim znajdziemy specjalny owijacz Connecticut i wypełniacz złożony z wysoko gatunkowych tytoni nikaraguańskich i brazylijskich. Słowem – to złożone smakowo cygaro o pikantnym finiszu. Paląc je należy spodziewać się gęstego, wręcz zawiesistego dymu i przygotować na pewien wysiłek, jeśli chcemy wypalić je do końca. W dotyku jest trochę szorstkie i wydaje się, że naprawdę waży tonę. 

Palenie pierwszej tercji cygara (średnia moc) przypomina syrop klonowy z łagodną ziemistą nutką. Można też odnaleźć akcenty owocowe (morele i wiśnia) na kanwie cynamonu. Druga tercja ma wyraźny smak przypraw z czekoladową nutą. Cygaro zaczyna nabierać mocy, chociaż smakowo nie jest zbyt złożone. Ostatnia tercja serwuje nuty skórzane i czekoladowe z oczekiwaną pikanterią. Powracają też słodkie akcenty z pierwszej tercji.

Cygaro wytwarza przyzwoitą ilość dymu. Pali się wolno, a uczta trwa do trzech godzin. Jasny popiół trzyma się cygara na długości 1-1,5 cala. Po jego wypaleniu pierwszą myślą jaka może przyjść do głowy, to zasłużona drzemka

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl